Search
Advertisement
  • Jak najszybciej i najkrócej

    Wszystkie starsze osoby zawsze stwierdzają, że kiedyś było lepiej. Muzyka była fajniejsza, praca była dla każdego i wszystko było inne i przyjemniejsze. Nie ma się co z tym zgadzać, ponieważ życie kilkadziesiąt lat temu miało, też wiele minusów o których nie zawsze się wspomina. Chwali …Read More »
  • Jak promować swoją firmę wśród internautów

    Prowadzenie biznesu polegającego na sprzedaży detalicznej nie jest proste. Pozyskanie odbiorców wymaga posiadania sporej ilości czasu i dysponowania odpowiednimi umiejętnościami. Od czego w takiej sytuacji zacząć? Sklepy oraz portale sprzedażowe reklamują się głównie na tak zwanych banerach. Jest to nic innego jak wizualne reklamy tematyczne, …Read More »
  • Poradzić sobie z presją

    Rozwój technologii sprawia, że wiadomości mogą do nas przyjść pod kilkunastoma postaciami. Dostaniemy wiadomość tekstową na pocztę elektroniczną lub list, ktoś do nas zadzwoni lub coś nam powie. Sposobów jest wiele jednak to nie one są najważniejsze a ich treść. Mogą być przecież zarówno dla …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Internet jako źródło informacji

11

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego rodzaju informacjami. Najczęściej nie są, jednak warte uwagi oraz zgodne z prawdą. W jaki sposób więc odróżnić złe od właściwych? Pierwsza oraz najistotniejsza rzecz to wybieranie jedynie treści pochodzących z poleconych stron. Jeżeli więc redagując poważny referat bazujemy na znalezionym w Sieci tekście trzeba zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak z całą pewnością jest godny zainteresowania. Oprócz tego warto wiedzieć, że wiadomości w Internecie od czasu do czasu fałszowane są zmyślnie. Trzeba, więc umieć określić, jakie wiadomości można wykorzystać w swojej publikacji a które nie. Jeśli wirtualna przestrzeń nas nie przekonuje powinniśmy wybrać inne media. Dużo interesujących wiadomości publikuje również telewizja i prasa. Podczas wyszukiwania jakichkolwiek wiadomości powinniśmy zwrócić uwagę też na prawa autorskie. Ogólna ilość publikowanych artykułów jest nimi objęta. Jeżeli więc zamieścimy gdzieś artykuł nie podając jego źródła należałoby liczyć się z konsekwencjami, nawet prawnymi. Media są nam bezsprzecznie bardzo pomocne, jednak w niektórych sytuacjach mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa istotna, której nie powinno się bagatelizować.

Comments are closed.