Search
Advertisement
  • Kryteria udzielania kredytu technologicznego

    Obecnie najsilniej wspierane są firmy stawiające sobie za cel rozwój najnowszych technologii. Mogą one liczyć nie tylko na otrzymywanie zwykłych kredytów dla firm, ale również na kredyt technologiczny, który można przeznaczyć na wszystkie cele pojawiające się podczas wdrażania do produkcji nowych technologii.Read More »
  • Szeroka oferta

    Kupujemy takie gazety, które najbardziej nam odpowiadają. Nie chodzi o ich wygląd, bo ten najczęściej nie jest tak istotny. Wiele gazet podąża różnymi kierunkami. Niektóre wybierają różne opcje polityczne. Chętniej piszą na jedne tematy. Nie zawsze nam się to podoba dlatego wybieramy te bardziej obiektywne …Read More »
  • Zespół drażliwego jelita – objawy i przyczyny

    Coraz większa liczba ludzi cierpi na zespół drażliwego jelita. Podobno to nic strasznego. Można się z tego wyleczyć i to bez większego trudu. Jednak wiadomo, tak jak w przypadku każdej innej choroby, nie ma w tym nic przyjemnego, a dolegliwości są dość dokuczliwe i zdecydowanie …Read More »
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Internet jako źródło informacji

11

Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego rodzaju informacjami. Najczęściej nie są, jednak warte uwagi oraz zgodne z prawdą. W jaki sposób więc odróżnić złe od właściwych? Pierwsza oraz najistotniejsza rzecz to wybieranie jedynie treści pochodzących z poleconych stron. Jeżeli więc redagując poważny referat bazujemy na znalezionym w Sieci tekście trzeba zobaczyć czy został wyposażony w bibliografię. Jeżeli tak z całą pewnością jest godny zainteresowania. Oprócz tego warto wiedzieć, że wiadomości w Internecie od czasu do czasu fałszowane są zmyślnie. Trzeba, więc umieć określić, jakie wiadomości można wykorzystać w swojej publikacji a które nie. Jeśli wirtualna przestrzeń nas nie przekonuje powinniśmy wybrać inne media. Dużo interesujących wiadomości publikuje również telewizja i prasa. Podczas wyszukiwania jakichkolwiek wiadomości powinniśmy zwrócić uwagę też na prawa autorskie. Ogólna ilość publikowanych artykułów jest nimi objęta. Jeżeli więc zamieścimy gdzieś artykuł nie podając jego źródła należałoby liczyć się z konsekwencjami, nawet prawnymi. Media są nam bezsprzecznie bardzo pomocne, jednak w niektórych sytuacjach mogą okazać się zwyczajnie zgubne. Jest to sprawa istotna, której nie powinno się bagatelizować.

Comments are closed.