Search
Advertisement
  • Szansa na zaistnienie

    Rozwój mediów ale i technologii sprawił, że każdy z nas może kreować nowe informacje oraz zamieszczać je w Internecie stając się jedną z osób mających wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Nie jest przecież problemem nagranie telefonem czy tabletem filmu z miejsca konfliktu i umieszczenie go w …Read More »
  • Komunikacja to podstawa

    Komunikować się możemy na wiele sposobów. Zaczynając od tych najpopularniejszych związanych z nowoczesnymi technologiami aż po te tradycyjne. Co prawda listy dostajemy już wyłącznie od banków, urzędów skarbowych i innych instytucji. Z kolei pocztówki to przyjemność którą coraz rzadziej wykorzystujemy i to najczęściej przy okazji …Read More »
  • Szeroka oferta

    Kupujemy takie gazety, które najbardziej nam odpowiadają. Nie chodzi o ich wygląd, bo ten najczęściej nie jest tak istotny. Wiele gazet podąża różnymi kierunkami. Niektóre wybierają różne opcje polityczne. Chętniej piszą na jedne tematy. Nie zawsze nam się to podoba dlatego wybieramy te bardziej obiektywne …Read More »
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kryteria udzielania kredytu technologicznego

Obecnie najsilniej wspierane są firmy stawiające sobie za cel rozwój najnowszych technologii. Mogą one liczyć nie tylko na otrzymywanie zwykłych kredytów dla firm, ale również na kredyt technologiczny, który można przeznaczyć na wszystkie cele pojawiające się podczas wdrażania do produkcji nowych technologii.

Ze względu na to, że kredyt technologiczny przyznawany jest przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i współudziale Unii Europejskiej firmy go otrzymujące muszą zostać wyłonione na podstawie przeprowadzonego konkursu co daje większą gwarancję dobrego zainwestowania pieniędzy i szansę na rozwój badań nad nowymi technologiami.

Właściciele firm uczestniczących w takim konkursie muszą więc przedstawić przygotowany przez siebie projekt dotyczący sposobów wdrożenia nowych technologii w pracach produkcyjnych oraz możliwości nawiązania współpracy z naukowcami zajmującymi się prowadzeniem badań nad zasadnością wprowadzania innowacyjnych usług.

Firma zainteresowana otrzymaniem kredytu technologicznego oprócz przedstawienia innowacyjnego projektu musi także udowodnić, że będzie w stanie wnieść wkład własny w planowaną inwestycję wynoszący przynajmniej dwadzieścia pięć procent jej ogólnych kosztów.

Wówczas otrzyma dofinansowanie rzędu nawet siedemdziesięciu procent kwalifikowanych wydatków zaplanowanej inwestycji. Może być ono wykorzystywane także na opłacenie zewnętrznych ekspertyz i koncepcji. Informacje na temat kredytu technologicznego znajdują się m.in. na stronie https://www.ideabank.pl/kredyt-na-innowacje-technologiczne.

Comments are closed.