Search
Advertisement
  • Zmiany na lepsze

    Często nam się zdarza, że wyczekujemy pod drzwiami na ważne dla nas wiadomości choć listonosza nie widać i ciągle nie przychodzi. Na nasze szczęście coraz bardziej się to zmienia i na większość informacji czekamy znacznie krócej. Skraca się czas oczekiwania na nie. Dostęp do Internetu …Read More »
  • Oferta dla każdego

    Prasa z jaką mamy najczęściej to dzienniki ukazujące się codziennie, tygodniki oraz miesięczniki. Co jakiś czas w nasze ręce wpadają także dwutygodniki, dwumiesięczniki, kwartalniki i roczniki. Czytamy dzienniki ukazujące się codziennie omawiające bieżące problemy i sprawy związane z polityką, gospodarką oraz sportem. Tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki …Read More »
  • Zmiany mentalne

    Wraz z rozwojem teleinformatycznym przyszły wielkie zmiany. Trudno nam sobie wyobrazić dzień bez korzystania z Internetu. W szczególności dotyczy to osób młodych które mają z nimi styczność już od najmłodszych lat. Nie wszyscy musimy i znamy się na komputerach, jednak korzystanie z Internetu nie wymaga …Read More »
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kryteria udzielania kredytu technologicznego

Obecnie najsilniej wspierane są firmy stawiające sobie za cel rozwój najnowszych technologii. Mogą one liczyć nie tylko na otrzymywanie zwykłych kredytów dla firm, ale również na kredyt technologiczny, który można przeznaczyć na wszystkie cele pojawiające się podczas wdrażania do produkcji nowych technologii.

Ze względu na to, że kredyt technologiczny przyznawany jest przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i współudziale Unii Europejskiej firmy go otrzymujące muszą zostać wyłonione na podstawie przeprowadzonego konkursu co daje większą gwarancję dobrego zainwestowania pieniędzy i szansę na rozwój badań nad nowymi technologiami.

Właściciele firm uczestniczących w takim konkursie muszą więc przedstawić przygotowany przez siebie projekt dotyczący sposobów wdrożenia nowych technologii w pracach produkcyjnych oraz możliwości nawiązania współpracy z naukowcami zajmującymi się prowadzeniem badań nad zasadnością wprowadzania innowacyjnych usług.

Firma zainteresowana otrzymaniem kredytu technologicznego oprócz przedstawienia innowacyjnego projektu musi także udowodnić, że będzie w stanie wnieść wkład własny w planowaną inwestycję wynoszący przynajmniej dwadzieścia pięć procent jej ogólnych kosztów.

Wówczas otrzyma dofinansowanie rzędu nawet siedemdziesięciu procent kwalifikowanych wydatków zaplanowanej inwestycji. Może być ono wykorzystywane także na opłacenie zewnętrznych ekspertyz i koncepcji. Informacje na temat kredytu technologicznego znajdują się m.in. na stronie https://www.ideabank.pl/kredyt-na-innowacje-technologiczne.

Comments are closed.