Search
Advertisement
  • Rodzaje mediów

    Media, nie są już w obecnych czasach czymś nadzwyczajnym. Bardzo często ma do nich dostęp prawie każdy. To właśnie za ich pomocą możemy rozwijać swoje umiejętności, poszerzać swoją wiedzę. Bardzo często są one także źródłem pozyskiwania informacji, na interesujące nas tematy, jak również te dotyczące …Read More »
  • Szybkość przekazywania informacji

    Każdy z nas sięga do mediów. Najpopularniejszymi są telewizja oraz Internet. Całkiem nieźle ma się także radio jednak jeśli chodzi o prasę to widać od niej pewien odwrót. Wszystkie interesujące nas informacje możemy w większości przypadków znaleźć chociażby w Internecie. Coraz mniej osób decyduje się …Read More »
  • Rozwijanie zainteresowań

    Każdy z nas lubi czytać gazety. W zależności od naszych zainteresowań znajdziemy takie które prezentują interesujące nas treści. Mogą to być dzienniki zawiązane z polityką, gospodarką, społeczeństwem, sportem, gotowaniem. Oferta jest stale rozbudowywana dzięki czemu bez względu na nasze zainteresowania dotrzemy do tego co jest …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Leczenie ortodontyczne aparatem Damon Clear

Innowacyjne systemy ortodontyczne Damon Clear zapewniają większy komfort i swobodę użytkowania niż tradycyjne aparaty. Konieczność noszenia widocznego aparatu ortodontycznego dla wielu pacjentów jest sporym utrudnieniem, dlatego w trosce o ich piękny, estetyczny uśmiech przygotowano nowoczesne rozwiązanie, które poza walorami kosmetycznymi, ma również inne, nie mniej ważne zalety.

Na czym polega leczenie ortodontyczne system Damon Clear?

Stałe aparaty ortodontyczne pozwalają korygować wady zgryzu niemal w każdym wieku. Z możliwości, jakie stwarza współczesna ortodoncja, korzystają zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i osoby w wieku dorosłym. Korzyści płynące z leczenia ortodontycznego przekraczają zalety natury estetycznej. Dobrze dobrany aparat bez problemu zniweluje szpary między jedynkami czy wysuniętą szczękę. Nie zapominajmy o korzyściach czysto zdrowotnych. Proste zęby są mniej narażone na próchnicę czy na stany zapalne przyzębia. Ponadto nieprawidłowy zgryz sprzyja kłopotom ze strony układu pokarmowego, gdyż zęby mogą nie spełniać swej podstawowej funkcji – rozdrabniania pokarmu.

Tradycyjny aparat składa się z metalowych pierścieni nakładanych na zęby trzonowe oraz metalowych zamków, które mocuje się do szkliwa. Łuk aparatu, czyli sprężynujący drut, również jest metalowy i przytrzymywany za pomocą ligatur, czyli elastycznych gumek, jakie co miesiąc należy wymieniać. Klasyczne aparaty bywają problemem natury estetycznej, gdyż aparat jest dobrze widoczny dla osób postronnych.

Damon Clear – niewidoczne leczenie

Alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych są estetyczne, stałe aparaty Damon Clear. Co odróżnia je od klasycznych, metalowych aparatów? Przeze wszystkim innowacyjny system, w którym nie stosuje się ligatur elastycznych lub metalowych. Dzięki zastosowaniu systemu bezligaturowego udało się osiągnąć większą płynność przesuwania się zębów poddanych naciskowi oraz do minimum ograniczyć związane z tym procesem tarcie. Łuk aparatu opiera się na zintegrowanych z zamkiem zatrzaskach. Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza leczenie i zmniejsza liczbę koniecznych wizyt u dentysty, ale też ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, gdyż pozwala dokładniej oczyścić powierzchnię zęba wokół zatrzasków. Ponadto zamki Damon Clear są odporne na odbarwienia.

To, co wyróżnia Damon Clear, to również transparentne, ceramiczne zamki bez metalowych części. System ortodontyczny Damon Clear przeznaczony jest dla osób, którym zależy na estetyce uśmiechu nie tylko po leczeniu, ale także w jego trakcie. Widoczność aparatu dla osób postronnych została ograniczona do absolutnego minimum, dzięki czemu ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że ich koleżanka z pracy, sąsiad czy kuzynka noszą aparat ortodontyczny. Damon Clear jest system wyróżniającym się na tle innych aparatów estetycznych, które posiadają ligatury metalowe lub elastyczne. Dzięki systemowi bezligaturowemu Damon Clear jest absolutnym liderem na rynku estetycznych aparatów ortodontycznych i czyni leczenie bardziej komfortowym dla pacjenta.

Aparaty Damon Clear mogą być z powodzeniem stosowane u pacjentów z wadami zgryzu, jakich leczenie klasycznymi aparatami mogłoby się wiązać z koniecznością usunięcia niektórych zębów. Ponadto w produkcji aparatów Damon wykorzystywany jest specjalny rodzaj łuków ortodontycznych, który pozwala na przeprowadzenie leczenia przy pomocy minimalnego nacisku, co znacznie ogranicza dolegliwości bólowe charakterystyczne dla leczenia ortodontycznego. Udowodniono, iż system bezligaturowy jest łagodniejszy dla zębów i tkanki, dzięki czemu pacjent czuje się bardziej komfortowo, a całe leczenie przebiega w spokojnej atmosferze.

Ceny aparatów Damon Clear są wyższe niż ceny tradycyjnych systemów ortodontycznych, ale korzyści płynące z ich zastosowania są nieocenione. Koszt leczenia ortodontycznego aparatem systemu Damon wynosi od 3 tysięcy do 5 tysięcy złotych za jeden łuk zębowy. Cena uzależniona jest między innymi od liczby zastosowanych zamków.

Comments are closed.