Search
Advertisement
  • Co nas interesuje

    Mimo rozwoju Internetu czytanie gazet dalej jest nam bliskie. Co prawda większość treści znajdziemy także w Internetowych odpowiednikach gazet, jednak zapach gazety, świeżego druku i możliwość z nią obcowania i dotykania jej jest czymś wyjątkowym czego nie da porównać z niczym innym. Podobnie sprawa się …Read More »
  • Internet jako źródło informacji

    Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego rodzaju informacjami. Najczęściej nie są, jednak warte uwagi oraz zgodne z prawdą. W jaki sposób więc odróżnić złe od właściwych? Pierwsza oraz najistotniejsza rzecz to wybieranie jedynie treści pochodzących z poleconych stron. Jeżeli więc redagując poważny referat bazujemy na …Read More »
  • Środki masowego przekazu

    Zastanawiając się nad tym, czy media są dobrym źródłem informacji warto rozważyć ich wiarygodność. Przede wszystkim środki masowego przekazu, takie jak telewizja, radio, itp. mają dotrzeć do masowego odbiorcy i zostać przez niego zapamiętane. Niestety coraz częściej zdarza się tak, że media takie jak telewizja, …Read More »
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nie można kierować się reklamami

23

Czasami wybieramy bazując na reklamie, a następnie jesteśmy rozczarowani dlatego, że na przykład określony kosmetyk nie przyniósł spodziewanych wyników. Nie należy kierować się też rekomendacjami medialnych osób lub aktorów pojawiających się w spotach. Wszyscy ci ludzie są w końcu opłacani i najczęściej nawet nie zdają sobie sprawy jak reklamowany produkt smakuje lub działa. Na koniec można, więc stwierdzić, że znaczące okazuje się być poprawne interpretowanie reklam oraz podchodzenie do nich z przymrużeniem oka. Najczęściej, ale nie zawsze zwyczajnie koloryzują oraz używają fałszywych danych martwiąc się jedynie o swoje pieniądze. Wielu twierdzi, że zadaniem reklamy jest wyłącznie przybliżenie potencjalnemu odbiorcy sylwetki określonego produktu. Mimo wszystko, jednak reklama oddziałuje skrajnie zachęcająco. Przedstawiane okazują się być w niej w większości zwyczajnie błędne treści, towar jest zbytnio zachwalany, prezentowany jest nierealistycznie. Z tego względu należy, więc ustosunkowywać się do reklam z odpowiednim dystansem. Z realistycznym wyglądem oraz właściwościami określonego sprzętu można zapoznać się zwyczajnie w sklepie, po przeczytaniu znajdującej się w nim etykiety. Z jakiego powodu reklamy kłamią? Podwód jest niezwykle prosty, ważne jest oczywiście zwiększenie zbytu, a więc też obrotów.

Comments are closed.