Search
Advertisement
  • Technologia w służbie informacji

    Najważniejszym medium w naszym życiu jest telewizja. Coraz bliżej przejęcia od niej pałeczki pierwszeństwa jest jednak Internet. Znany szerzej od około dwudziestu lat w ostatnich latach rozwinął się jeszcze bardziej. Dostęp ma do niego coraz więcej osób, przez co szybkość naszej komunikacji znacznie się skróciła. …Read More »
  • Coś dla dzieci

    Oferta prasowa jest bardzo bogata. Znajdzie się cos dla każdego bez względu na jego zainteresowania. Nie można w tym wszystkim zapominać od najmłodszych którzy szczególnie w młodym wieku powinny mieć kontakt nie tylko z książkami ale i gazetami. Najczęściej są to komiksy, ponieważ jest to …Read More »
  • Najświeższe informacje

    Zastanawiając się, jakie źródło jest najlepsze w uzyskaniu rzetelnych informacji, bardzo często wybieramy wiadomości telewizyjne. Prezentowane są one przez dziennikarzy, którzy zbierają materiały do swoich reportaży jeżdżąc w różne zakątki kraju, a nawet świata. Dzięki temu widzowie, odbiorcy mają większą możliwość uzyskania obrazu otaczającej ich …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nie można wierzyć we wszystko w Sieci

45

Jednostki opracowujące poradniki zazwyczaj udostępniają w ten sposób swoje prywatne opinie, które w rzeczywistości mogą w pewien sposób spaczać prawdziwy obraz tej a nie innej sytuacji. Jeśli więc szukamy niemijających się z rzeczywistością treści nadających się do powszechnego wykorzystywania najlepszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie takich tekstów, w których podane są materiały pomocnicze. Dotyczy to przede wszystkim specjalistycznych treści naukowych. Bezkrytyczne ufanie wszystkim znalezionym w Sieci artykułom może zaskutkować niewłaściwym różnych pojęć. Musimy nadmienić również o tym, że cała masa portali lub witryn informacyjnych redagowana jest przez jednostki niedoświadczone w publicystyce, treści te odznaczają się niską wartością informacji i wielomabłędami związanymi ze stylistyką oraz gramatyką. Z takich publikacji w ogóle nie powinno się korzystać.Prawdą jest, że przekaz wiadomości w Sieci jest wielki. Użytkownicy nie tylko przesyłają sobie treści poufne, bardzo często udostępniają także wielotematyczne teksty dostępne dla ogółu. Z tego powodu nie należy ufać każdym znalezionym w Internecie tekstom. Duża ich ilość opracowywana jest przez osoby nieznające się na takim a nie innym temacie, w większości nawet niewyedukowane.

Comments are closed.