Search
Advertisement
  • Internet jako źródło informacji

    Sieć to wirtualna przestrzeń wypełniona różnego rodzaju informacjami. Najczęściej nie są, jednak warte uwagi oraz zgodne z prawdą. W jaki sposób więc odróżnić złe od właściwych? Pierwsza oraz najistotniejsza rzecz to wybieranie jedynie treści pochodzących z poleconych stron. Jeżeli więc redagując poważny referat bazujemy na …Read More »
  • Rodzaje mediów

    Media, nie są już w obecnych czasach czymś nadzwyczajnym. Bardzo często ma do nich dostęp prawie każdy. To właśnie za ich pomocą możemy rozwijać swoje umiejętności, poszerzać swoją wiedzę. Bardzo często są one także źródłem pozyskiwania informacji, na interesujące nas tematy, jak również te dotyczące …Read More »
  • Nie można kierować się reklamami

    Czasami wybieramy bazując na reklamie, a następnie jesteśmy rozczarowani dlatego, że na przykład określony kosmetyk nie przyniósł spodziewanych wyników. Nie należy kierować się też rekomendacjami medialnych osób lub aktorów pojawiających się w spotach. Wszyscy ci ludzie są w końcu opłacani i najczęściej nawet nie zdają …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Pozostają w tyle

GazetyIch rola nie jest już tak istotna jak kilkanaście lat temu. Gazety są wypierane przez Internet który stał się najważniejszym dla nas medium. Szybkość przekazywania informacji, częstotliwość ich aktualizowania ma duży wpływ na jego popularność. Oczywiście kiedy chcemy na spokojnie usiąść i zapoznać się ze wszystkimi informacjami gazety są nieocenione. Choć ukazują się w następnym dniu często oferują rozbudowane informacje poparte opiniami ekspertów które wnoszą bardzo dużo do postrzegania danej sytuacji i pozwalają na dokładne wytłumaczenie problemu. Niestety grono osób kupujących stale się zmniejsza. Ma na to wpływ przede wszystkim kryzys gospodarczy. Zmniejszenie ilości dziennikarzy, a często obniżenie jakości tekstów przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Choć cenimy sobie formę gazet, trudno jest jej się oprzeć konkurencji technologicznej w postaci czytników książek, tabletów, smart fonów oraz laptopów. Najważniejsza jest szybkość przekazania informacji i na tym polu tradycyjne gazety przegrywają co jest ich największym minusem.

Comments are closed.