Search
Advertisement
  • Rodzaje mediów

    Media, nie są już w obecnych czasach czymś nadzwyczajnym. Bardzo często ma do nich dostęp prawie każdy. To właśnie za ich pomocą możemy rozwijać swoje umiejętności, poszerzać swoją wiedzę. Bardzo często są one także źródłem pozyskiwania informacji, na interesujące nas tematy, jak również te dotyczące …Read More »
  • Kluczowa rola

    Mało kto z nas sobie wyobraża funkcjonowanie bez obecności mediów. Mają one wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że pozostajemy na ich łasce i nie mamy na nie żadnego wpływu. Nie wszystkie treści nas interesują, nie wszystkie też odpowiadają naszym poglądom. Wiele wprowadza …Read More »
  • Glazura i płytki gresowe Poznań

    Chcąc kupić glazurę lub popularny gres, wystarczy jedynie dobrze rozejrzeć się za odpowiednim sklepem. Okazuje się, że to nie powinno być trudne, ponieważ wystarczy jedynie posłużyć się trafionym hasłem, aby cel ten osiągnąć. Takim hasłem mogą być słowa glazura Poznań. To niby nic wielkiego, a …Read More »
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

W jaki sposób media manipulują społeczeństwem?

9

Media to nieodłączna część naszego codziennego życia. Gazety, Net, telewizja, radio – wszystko to zalicza się do obecnych mediów. Mass media mają mnogość rozlicznych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji oraz wiadomości, jakie dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie itp. Nie można ukryć, że media są faktycznie potężnym źródłem, aczkolwiek nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi sądami lub opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby TV, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich trochę dreszczyku emocji, nowego skandalu? Współcześnie niemało ludzi bardziej ciekawi się cudzym życiem aniżeli swoim, w związku z tym nowoczesne media gorliwie to wykorzystują. Również reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, niemniej jednak jaka firma, który człowiek biznesu zobrazował by swój artykuł w negatywny sposób? W jaki sposób inaczej zainspirować klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to środki masowego przekazu są nieodłączną częścią dzisiejszego społeczeństwa i są naprawdę niezastąpione, co więcej bardzo często podają niezmiernie znaczące oraz stwierdzone informacje. W jaki sposób więc należałoby podchodzić do mediów? Odpowiedź może być jedna: Nie wierz we wszystko co przekazują, ceń solidne informacje, a odrzucaj mediowe kłamstwa.

Comments are closed.