Search
Advertisement
  • Dotarcie do klienta

    Każdy z nas czyta takie gazety które najbardziej mu odpowiadają. Prasa choć bardzo bogata w naszym kraju przechodzi poważne problemy, ponieważ wiele osób decyduje się na korzystanie z Internetu w którym znajdziemy wiele informacji na ciekawe dla nas tematy. Zawsze jest to oszczędność pieniędzy a …Read More »
  • Coś dla dzieci

    Oferta prasowa jest bardzo bogata. Znajdzie się cos dla każdego bez względu na jego zainteresowania. Nie można w tym wszystkim zapominać od najmłodszych którzy szczególnie w młodym wieku powinny mieć kontakt nie tylko z książkami ale i gazetami. Najczęściej są to komiksy, ponieważ jest to …Read More »
  • Listy i kartki pocztowe

    Wiadomości dostarczane nam za pomocą listów i kartek pocztowych powoli odchodzą w zapomnienie. Nie da się ukryć, że dostanie ich jest bardzo przyjemnym gestem. Metoda co prawda wypierana jest przez nowoczesne technologie, jednak podczas naszych wakacji zdarza nam się wysłać kilkanaście pocztówek do naszych najbliższych …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

W jaki sposób media manipulują społeczeństwem?

9

Media to nieodłączna część naszego codziennego życia. Gazety, Net, telewizja, radio – wszystko to zalicza się do obecnych mediów. Mass media mają mnogość rozlicznych funkcji, jedną z nich jest transmitowanie informacji oraz wiadomości, jakie dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie itp. Nie można ukryć, że media są faktycznie potężnym źródłem, aczkolwiek nie zawsze są one wykorzystywane w poprawnych celach. Mass media słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich społecznymi sądami lub opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby TV, czytał informacje znajdujące się na serwisach internetowych, jeśliby nie było w nich trochę dreszczyku emocji, nowego skandalu? Współcześnie niemało ludzi bardziej ciekawi się cudzym życiem aniżeli swoim, w związku z tym nowoczesne media gorliwie to wykorzystują. Również reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, niemniej jednak jaka firma, który człowiek biznesu zobrazował by swój artykuł w negatywny sposób? W jaki sposób inaczej zainspirować klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to środki masowego przekazu są nieodłączną częścią dzisiejszego społeczeństwa i są naprawdę niezastąpione, co więcej bardzo często podają niezmiernie znaczące oraz stwierdzone informacje. W jaki sposób więc należałoby podchodzić do mediów? Odpowiedź może być jedna: Nie wierz we wszystko co przekazują, ceń solidne informacje, a odrzucaj mediowe kłamstwa.

Comments are closed.